• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ilkemtm
  • https://twitter.com/ilkemtm
  • https://www.instagram.com/ilkemtm/

Sürgülü Ray Kapakları Hareket Ettirdiğimde Düzensiz Çalışıyor

 Yatak odanızda kullandığınız sürgü kapaklı gardırobunuzun zaman içinde sesli ve titreşimli çalıştığını mutlaka farketmiştirsiniz. Peki, bu durumun oluşma sebebi nedir? bu sorunun başlıca sebebi, ray ve ray üzerinde çalışan tekerleklerin biriken toz ve kirlerdir. Biriken toz ve kirleri temizlemediğiniz takdirde zamanla tekerlek ve ray yüzeyine yapışarak, taşlaşmaya ve sertleşmeye başlar.

Ray Kapaklı Elbise  Dolabı Kapağı Sesli ve Titreşimli Çalışması

      Kapakların sesli ve titreşimli çalışma sorunu nedir ve nasıl çözüm bulabilirim?

      Yatak odanızda kullandığınız sürgü kapaklı gardırobunuzun zaman içinde sesli ve titreşimli çalıştığını mutlaka farketmiştirsiniz. Peki, bu durumun oluşma sebebi nedir? bu sorunun başlıca sebebi, ray ve ray üzerinde çalışan tekerleklerin biriken toz ve kirlerdir. Biriken toz ve kirleri temizlemediğiniz takdirde zamanla tekerlek ve ray yüzeyine yapışarak, taşlaşmaya ve sertleşmeye başlar. Tekerlek yüzeylerinin ve kanal içlerinin bozulmasına, aşınmasına sebep olur. Böyle bir sorunla karşılaştığınızda kapakları yerinden dikkatlice çıkarıp ray ve teker üzerinde birikmiş olan kirlerin temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

  Bu çalışmayı yapmadığınızda, zamanla sesin daha çok artmasına, titreşimin tekerlekleri ve ray kanallarına zarar vermiş, dolabınız kapaklarının çalışmayacak duruma gelmesine sebebiyet vermiş olursunuz. Bu durum yapılacak tek şey sistemi komple değiştirmek olacaktır.

      Bu çalışmayı yapmadığınızda, zamanla sesin daha çok artmasına, tekerleklere ve ray kanallarına zarar verir, ayrıca dolap kapaklarının çalışmayacak duruma gelmesine sebebiyet vermiş olursunuz. Bu durum yapılacak tek şey sistemi komple değiştirmek olacaktır. “Benim elimden bu işler gelmez ama dolabımı da uzun yıllar kullanmak istiyorum” derseniz bizimle iletişime geçerek dolabınızın tüm ayarlarını, temizlenmesini ve yağlanmasını talep edebilir, ayrıca ileriki zamanlarda oluşacak sorunlarında önüne geçmiş olursunuz.

Öneri: Bu ve buna benzer sorunların önüne geçmek istiyor, dolabınızı uzun yıllar kullanmak istiyorum derseniz yapacağınız uygulama, odanızın temizliğini yaparken dolabınızın raylarınıda elektrik süpürge yardımıyla temizlemenizdir. 


 bu ve buna benzer sorunların önüne geçmek istiyor, dolabınızı uzun yıllar kullanmak istiyorum derseniz yapacağınız şey, odanızın temizliğini yaparken dolabınızın raylarınıda elektrik süpürge yardımıyla temizlemeniz olmalı.

Yorumlar - Yorum Yaz
Hizmet Bölgelerimiz