• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/ilkemtm
 • https://twitter.com/ilkemtm
 • https://www.instagram.com/ilkemtm/

Mobilyaları Duvara Sabitleme


 Evinizde veya ofisinizde mobilyaları ve elektronik eşyaları duvara tutturmanız her ne kadar zorunlu bir uygulama olmasa da işin ciddiyetini düşündüğünüzde aslında depremde veya çarpmalarda oluşacak kazaların önüne geçmek için yapılması gereken önemli bir uygulama olduğunu düşüneceksiniz.
Mobilyaları Duvara Sabitleme

       Evinizde veya ofinizde bulunan mobilyaları ve elektronik eşyaları duvara sabitlemeniz her ne kadar zorunlu bir uygulama olmasa bile işin cidddiyetini düşündüğünüzde aslında depremde veya fiziki olarak çarpmalarda oluşacak kazaların önüne geçmek için yapılması gereken önemli bir uygulama olduğunun farkına varacaksınız.
      
 Mobilyaların devrilmesi sonucu ciddi kazalar meydana gelebilir. Devrilme riskini önlemek için mutlaka mobilyaların duvara sabitlenmesi gerekir. Geçtiğimiz günlerde İsveçli mobilya devi ikea, malm serisi mobilyaların üzerlerine devrilmesi sonucu 3 çocuğun ölümüne sebep olduğunu üzülerek belirtmek istiyorum.

       Mobilya devrilmesi sonucu ciddi kazalar meydana gelebilir. Devrilme riskini önlemek için mutlaka mobilyaları duvara sabitlemeniz gerekmektedir. Geçtiğimiz günlerde İsveç'li mobilya devi ikea, Malm serisi mobilyaların üzerlerine devrilmesi sonucu 3 çocuğun ölümüne sebep olduğunu üzülerek belirtmek istiyorum. Mobilya devrilmez merak etmeyin, gerek yok diyen kişilere lütfen itibar etmeyiniz. Evinizde veya ofisinizde kullandığınız mobilyalarınızı küçük büyük olarak ayırmaksızın mutlaka duvara sabitlenmesi gerektiğini ısrarla belirtiyoruz. Meraklı bir çocuğun evde neler yapabileceğini umarım tahmin edebiliyorsunuzdur. 

 Mobilyaların devrilmesi sonucu ciddi kazalar meydana gelebilir. Devrilme riskini önlemek için mutlaka mobilyaların duvara sabitlenmesi gerekir. Geçtiğimiz günlerde İsveçli mobilya devi ikea, malm serisi mobilyaların üzerlerine devrilmesi sonucu 3 çocuğun ölümüne sebep olduğunu üzülerek belirtmek istiyorum.    Mobilyaların devrilmesi sonucu ciddi kazalar meydana gelebilir. Devrilme riskini önlemek için mutlaka mobilyaların duvara sabitlenmesi gerekir. Geçtiğimiz günlerde İsveçli mobilya devi ikea, malm serisi mobilyaların üzerlerine devrilmesi sonucu 3 çocuğun ölümüne sebep olduğunu üzülerek belirtmek istiyorum. Mobilya devrilmez merak etmeyin gerek yok diyen kişilere lütfen itibar etmeyiniz. Bu yüzden mobilyalarınızı küçük büyük demeden mutlaka duvara sabitlemenizi ısrar ediyoruz. Meraklı bir çocuğun evde neler yapabileceğini umarım tahmin edebiliyorsunuzdur.      Mobilya devrilmeleri sadece ikea mobilyalarına özgü ürünlerde değil, tüm mobilya ve elektronik eşyalarda oluşabileceğini lütfen unutmayınız. Mobilyayı duvara sabitledikten sonra ekstra güvenlik için bir çelik halat kiti veya kayış kiti ile mutlaka sabitlenmelidir.

      Mobilya devrilmeleri sadece ikea mobilyalarına özgü ürünlerde değil, tüm mobilya ve elektronik eşyalarda oluşabileceğini aklınızdan lütfen çıkarmayınız. Mobilyalarınızı duvara sabitledikten sonra ekstra güvenlik için bir çelik halat kiti veya kayış kiti ile mutlaka sabitlenmelidir. Ekstra sabitleme olmasının nedeni, olası deprem anında depremin şiddetine göre mobilya sabilendiği yerden kurtulup duvarla bağımsız halde sallanacaktır. Bu yüzden ekstra kayış ve çelik halat kullanılmalıdır.

 Çocuğunuzu günlük olarak bıraktığınız anaokulu/kreşlerde, evde çocuk bakımı, akrabanızın evi vb. yerlerde zaman geçiriyorsa, mobilya ve elektronik cihazların da buralarda sabitlendiğinden emin olunuz. Özellikle hiçbir cihaz ve mobilyalar çocuklardan uzak değildir deyimini asla aklınızdan çıkarmayınız.

      
      Çocuğunuzu günlük olarak bıraktığınız anaokulu, kreşte, evde çocuk bakımı, akara evi ve benzeri yerlerde zaman geçiriyorsa, mutlaka mobilya ve elektronik eşyalarında bu tür mekanlarda duvara sabitlendiğinden emin olunuz. Özellikle hiç bir cihaz ve mobilyalar çocuklara uzak değildir deyimini asla aklınızdan çıkarmayınız. Bunu göz önünde bulundurarak mobilyalarınız ve elektronik eşyalarınızı mümkün olan en iyi korumayı sağladığınızdan emin olunuz 

 Bazı mobilyalar en iyi donanımlarla gelir, ancak bu tür ürünler her zaman iyi kalitede olmayabilir. Açık konuşmak gerekirse bu tür önerileri trajik kazalara tepki olarak yapıyoruz. Umarım bu yazımızı okuyan aileler zararlarından yararlandığımızı düşünmezler. Sizlerde biliyorsunuz ki çocuklarımız biz ebeveynler için büyük servettir.

      Bazı mobilyalar en iyi donanımla gelir, ancak bu tür ürünler her zaman iyi kalitede olmayabilir. Açık konuşmak gerekirse bu tür önerileri trajik kazalara karşı tepki olarak yapıyoruz. Umarım bu yazımızı okuyan aileler zararlarından yararlandığımızı düşünmezler. Sizlerde iyi biliyorsunuzki çocuklarımız biz ebeveynler için büyük servettir. Etiketler: Mobilya sabitleme, sağlamlaştırma, deprem, devrilme, ikea, duvara sabitleme, kaza, mobilya devrilmesi, 


Yorumlar - Yorum Yaz
Hizmet Bölgelerimiz